Традиції школи:

- Свято «День знань»

Новий навчальний рік традиційно починається зі свята День знань. Зворушливо й урочисто увесь ліцей зустрічає нових учнів - першокласників і з першим дзвінком передає їм свою віру і надію у збереження світлих традицій школи.

Батьки або учні 11 класу урочисто виводять нових учнів на першу в їхньому житті лінійку. Першокласників вітають казкові герої, які знайомлять їх з правилами для учнів. Свято насичене піснями, танцями та привітаннями.

Наприкінці урочистої лінійки лунає перший дзвінок, який запрошує учнів у світлі відремонтовані класи.

- Предметні тижні

Однією з ефективних форм роботи в ліцеї є проведення предметних тижнів, які дають можливість поглибити й розширити отримані на уроках знання.

Предметні тижні в нашому ліцеї – це справжні свята, адже це результат спільної творчої праці вчителів і учнів, сплеск фантазії та емоцій, можливість відкрити нові грані улюблених предметів.

- День українського козацтва

День українського козацтва — свято, яке відзначається щорічно 14 жовтня в день святої Покрови Пречистої Богородиці.

В нашому ліцеї вже стало традицією відзначати таке важливе свято нашої історії, нашої держави.

Козаки - це чоловіки, які відрізняються своєю силою, мужністю, хоробрістю. Наші учні, так як і ми, є нащадками тих, хто захищав терени нашої батьківщини, беруть участь у спортивних змаганнях, щоб ще раз продемонструвати свою силу та мужність. Змагання проходять в декілька етапів та розділені відповідно віку, щоб всі наші майбутні захисники спробували свої сили.


- Свято квітів

Ми з нетерпінням чекаємо приходу королеви-осені, яка зачаровує нас своїми барвами. Саме восени в ліцеї традиційно проводиться свято квітів. Щорічно проходить виставка квітів та декоративних композицій з природнього матеріалу. У виставці беруть участь учні 1-11 класів.

Різнопланові композиції підкорюють своєю винахідливістю та оригінальністю. Усі роботи створюють разом квіткову красу, якою милуються учні, батьки, працівники та гості ліцею.


- День учителя

Навчальний заклад для кожного з нас – це спогади, перемоги та переживання. Наш ліцей має свої власні традиції, і однією з них є святкування Дня Вчителя.

День Вчителя – одне з найбільш теплих, зворушливих, осінніх свят. Це свято для всіх, хто цінує і шанує працю вчителя і наставника підростаючого покоління. В цей день в нашому ліцеї в повітрі витає легкий аромат квітів, приємна музика, чутно веселий дитячий сміх. У центрі уваги педагоги.

Учні нашого ліцею відповідально підходять до організації цього свята. Під час концертних виступів кожен клас намагається проявити свою творчість, винахідливість, кмітливість. У віршах і піснях діти прославляють професію вчителя, так як саме він допомагає дітям робити перші кроки в пізнанні навколишнього світу. Учні від щирого серця вітають своїх педагогів і дякують за їх самовіддану працю. Адже професія педагога вимагає колосального терпіння і постійного професійного зростання.

Сподіваємося, що ця традиція буде переходити від нинішнього покоління до наступного.


- День вшанування учасників Великої Вітчизняної війни

Учні нашого ліцею щорічно беруть участь у заходах, присвячених вшануванню учасників Великої Вітчизняної війни.

Діти урочистою ходою йдуть до пам’ятника загиблим воїнам. Під час мітингу звучать вірші, школярі зачитують «Книгу пам’яті», покладають квіти до пам’ятника. Після мітингу всі учні вітають ветеранів святковим концертом.


- Андріївські вечорниці

Карнавал веселих зимових свят розпочинають Андріївські вечорниці, які вже традиційно щороку відзначають у навчальному закладі. За багато років воно стало улюбленим святом як дітей, так і вчителів та батьків. Дівчата ворожать на судженого-ряженого, а хлопці витанцьовують на коцюбі та кусають Калиту. Всі присутні смакують варениками.

Свято проходить в атмосфері захоплення та в очікуванні дива.


- Свято Миколая

Кожне свято по-своєму чимось привабливе та загадкове. Саме через це ми з захопленням чекаємо кожне із свят. Ми з впевненістю можемо назвати день, який кожна дитина з нетерпінням чекає протягом року – 19 грудня! Це свято ми відзначаємо і в нашій школі, бо воно стало для нас традиційним!

В цей день учні початкової ланки проводять концерт для своїх рідних та знайомих. Серед учнів проводяться веселі конкурси та змагання. А також Святий Миколай з ангелами ходять по класах і пригощають різними смаколиками всіх. У цей день в усіх чудовий настрій, бо сумувати не можна!

- Новорічне свято

Однією із наших традицій є святкування Нового року. Це особливий день не тільки для дітей, але й для дорослих. Коли мова йде про нього, ми згадуємо дитинство, казку. Це довгоочікуване й улюблене дітьми свято, яке наповнює серця очікуванням дива.

Учні молодших класів разом з Дідом Морозом та Снігуронькою, а також іншими казковими героями відправляються в подорож у новорічну казку. І тут починаються фантастичні події...

Діти з великим задоволенням водять хороводи навколо ялинки, беруть участь у різноманітних конкурсах, розповідають вірші, а в нагороду отримують новорічні подарунки від Діда Мороза і Снігуроньки. Для дітей старших класів також влаштовують конкурсні розваги та дискотека.

В цей день ліцей наповнений чарівністю, веселощами, радісним сміхом.

- День Соборності

Виховання патріотизму молоді – одна з найактуальніших тем сьогодення, бо всі розуміють, що тільки в єдності та згуртованості український народ зможе подолати всі негаразди та труднощі.

Традиційно відбуваються заходи під загальним гаслом «Єдина і неподільна Україна» з використанням історичних паралелей подій, пов’язаних із боротьбою українців за єдність держави у минулому столітті і нинішньою звитягою народу проти експансії на українські землі.

В ліцеї проводять виховні години, інформаційні хвилинки «Соборність України. Естафета поколінь: від діда-прадіда», бесіди, тематичні уроки, круглі столи, диспути, бесіди, інші заходи, присвячені політичним та історичним подіям в утворенні і зміцненні української державності, історії та діяльності Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки під девізом: «Україна: Схід і Захід разом».

Єдність українців, незалежно від регіону їх проживання – на Заході чи Сході, на Півдні чи на Півночі або у Центрі України – це сила українців. Тільки коли ми об'єднані – ми можемо протистояти будь-якому ворогові: внутрішньому чи зовнішньому.

- День Валентина

14 лютого весь світ святкує День Святого Валентина. Це свято не обійшло стороною і наш навчальний заклад. Вже багато років поспіль у цей день ми проводимо у школі різні заходи. Це свято стало для нас традиційним.

На зборах органів учнівського самоврядування діти самі вибирають форму проведення свята. Діти із задоволенням прикрашають ліцей, беруть участь у конкурсах та іграх.

В цей день панує святкова атмосфера, всі щиро бажають одне одному любові, дружби, поваги і щастя. Свято традиційно закінчується дискотекою.

- 8 березня

Щороку хлопці та чоловіки вітають всіх жінок та дівчаток зі святом 8 березня. А подарунком для них є концерт, до якого учні дуже довго та ретельно готуються. Показати свої таланти намагаються і старшокласники, і малята. Вони готують завзяті пісні, танці, ліричні вірші і веселі конкурси. Прес - центр випускає вітальну стіннівку.

В цей день чоловіча половинка ліцею від щирого серця дарує дівчатам та жінкам турботу, теплоту і любов.

- Великдень

Історія Великодня своїм корінням йде в глибоку старовину. Не перевелася традиція святкувати це свято і в нас. Діти з нетерпінням чекають цього дня та із задоволенням готуються до заходу «Великодні розваги».

Мудрі люди кажуть: «У світі доти існуватиме любов, доки люди писатимуть писанки».

Мами та бабусі наших учнів дають домашні паски та крашанки, якими всі присутні пригощаються після свята.

Всі можуть глибше поринути у традиції цього свята, власноруч скласти «Великодній кошик». Головним атрибутом свята завжди були крашанки.

- День землі

22 квітня – Всесвітній день Землі, свято єднання народів планети у справі захисту навколишнього середовища і збереження тих щедрот і природних ресурсів, якими наділила нас природа.Цей день – це нагадування про екологічні проблеми, катастрофи, день, коли кожна людина має можливість замислитись над тим, що вона може зробити для поліпшення екологічної ситуації.

Учні готуються до цього дня заздалегідь. Протягом квітня вони займаються благоустроєм шкільної території. Прибирають від сміття вулиці села, прилеглу ділянку лісу. На шкільному подвір’ї насаджують квіти, дерева, кущі. Проходять екологічні заходи: виховні години, екскурсії в природу, вікторини, конкурси малюнків, плакатів на екологічну тематику «Наш дім – Земля!», екологічні мітинги і конференції «Доля планети у наших руках!».

Заслуговує на увагу серйозна підготовка та небайдуже ставлення учнів до даних заходів. Це ще раз переконує нас в тому, що молоде покоління переймається проблемами довкілля і намагається внести свій вклад у збереження Землі для нащадків.

- День вшанування жертв Чорнобиля

26 квітня в нашому ліцеї проходять тематичні лінійки та заходи, присвячені вшануванню пам'яті героїв та жертв Чорнобильської трагедії. До уваги учням пропонуються інформаційні хвилинки, перегляди документальних стрічок про перебіг ліквідації аварії. В бібліотеці влаштовують виставку творів, присвячених цій події. Пам'ять загиблих ліквідаторів вшановують хвилиною мовчання.

- Свято Останнього дзвоника

Це традиційне свято завжди проходить урочисто і водночас душевно. Всі ліцеїсти чекають його з нетерпінням. Це найулюбленіше свято дітей, адже, закінчується важкий навчальний рік і попереду три місяці канікул.

В цей день підводяться підсумки всього навчального року. Відмінників, спортсменів та активістів нагороджують грамотами та дипломами.

А ось наші випускники чекають на цей день з тривогою і особливим хвилюванням, адже для них це останнє в житті свято Останнього дзвоника - прощання з дитинством. Більше ніколи шкільний дзвоник не покличе їх на урок, 1 вересня вони не увійдуть у свій клас і не сядуть за парти.

У цей день випускники висловлюють слова подяки вчителям і батькам. А вчителі дають дітям останні напуття, проводжаючи своїх учнів у нове велике життя.

Кiлькiсть переглядiв: 804

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.