Вступ до 1 класу 2022/2023 навчального року

Алгоритм прийому документів
1.Нормативні документи, що регулюють вступ до 1 класу
Порядок зарахування, відрахування та переведення учнів до державних та комунальних закладів освіти для здобуття повної загальної середньої освіти, затверджений наказом Міністерства освіти i науки України від 16 квітня 2018 року № 367, зареєстрований в Міністерстві юстиції України 05 травня 2018 р. за № 564/32016.
2. Термін початку прийому документів для вступу дитини до 1 класу на 2022/2023 н.р.
Слідкуйте за нашим сайтом.
3. Хто подає документи для вступу дитини до 1 класу?
Документи подаються одним з батьків дитини або їх законними представниками особисто.
4. Необхідні документи для зарахування до 1 класу.
Одному з батьків необхідно надати:
— посвідчення особи;
— оригінал та копію свідоцтва про народження дитини;
— медичну довідку форми 086-1/0;
— оригінали документів та їх копії, що підтверджують право дитини на першочергове зарахування.
5. Право першочергового зарахування до 1 класу
Першочергово до 1 класу зараховуються діти:
— місце проживання яких чи одного з батьків на території обслуговування закладу підтверджене документально,
— які є рідними (усиновленими) братами та/або сестрами дітей, які здобувають освіту у СЗШ № 50
— дітьми працівників закладу
6. Документи. що підтверджують місце проживання дитини на території обслуговування закладу.
Для підтвердження інформації про місце проживання дитини надається оригінал одного з таких документів (за вибором особи, яка подає заяву):
— паспорт громадянина України (тимчасове посвідчення громадянина України, посвідка на постійне проживання, посвідка на тимчасове проживання, посвідчення біженця, посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту, посвідчення особи, якій надано тимчасовий захист, довідка про звернення за захистом в Україні) одного з батьків дитини чи законних представників;
— довідка про реєстрацію місця проживання особи (дитини або одного з її батьків чи законних представників) за формою згідно з додатком 13 до Правил реєстрації місця проживання, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 2 березня 2016 р. № 207 (Офіційний вісник України, 2016 р., № 28, ст. 1108);
— довідка про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи за формою згідно з додатком до Порядку оформлення і видачі довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 1 жовтня 2014 р. № 509 “Про облік внутрішньо переміщених осіб” (Офіційний вісник України, 2014 р., № 81, ст. 2296; 2015 р., № 70, ст. 2312; 2016 р., № 46, ст. 1669);
— документ, що засвідчує право власності на відповідне житло (свідоцтво про право власності, витяг з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, договір купівлі-продажу житла тощо);
— рішення суду, яке набрало чинності, визнання за особою права користування житловим приміщенням або права власності на нього, права на реєстрацію місця проживання;
— документ, що засвідчує право користування житлом (договір найму/піднайму/оренди тощо), укладений між фізичними особами (що для цілей цього Порядку підтверджує місце проживання за умови його реєстрації відповідно до статті 158Житлового кодексу Української РСР або нотаріального посвідчення відповідно до законодавства) чи між юридичною і фізичною особами, зокрема щодо користування кімнатою в гуртожитку;
— довідка про проходження служби у військовій частині (за формою згідно з додатком 10 до Правил реєстрації місця проживання, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 2 березня 2016 р. № 207);
— акт обстеження умов проживання (за формою згідно з додатком 9 до Порядку провадження органами опіки та піклування діяльності, пов’язаної із захистом прав дитини, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24 вересня 2008 р. № 866 “Питання діяльності органів опіки та піклування, пов’язаної із захистом прав дитини” (Офіційний вісники України, 2008 р., № 76, ст. 2561);
— інший офіційний документ, що містить інформацію про місце проживання дитини та/або одного з її батьків чи законних представників.
7. Інклюзивна освіта

Підтвердженням інформації про належність дитини до категорії осіб з особливими освітніми потребами є висновок інклюзивно-ресурсного центру про комплексну оцінку дитини з особливими освітніми потребами. Під час подання заяви надається оригінал відповідного документа.


Зарахування дітей до навчального закладу здійснюється відповідно наказу МОН № 367 від 16 квітня 2018 року "Про затвердження Порядку зарахування, відрахування та переведення учнів до державних та комунальних закладів освіти для здобуття повної загальної середньої освіти"

Для прийому до першого класу батьки дітей, які проживають на території обслуговування закладу (або особи, які їх замінюють) в період з 15.04 по 31.05 пишуть заяви та надають такі документи:

 • заява на ім’я директора школи;
 • копія свідоцтва про народження дитини;
 • медичні довідки: форми №086, №063.

При поданні заяви батьки або особи, які їх замінюють пред'являють документ, який підтверджує місце проживання дитини чи одного з її батьків на території обслуговування закладу освіти, реквізити якого вказані в заяві.

Впродовж 01-15 червня заяви про зарахування дітей не приймаються, що не виключає права батьків подавати заяви після 15 червня на вільні місця.

Інформуємо батьків

 • Навчання у 1 класі розпочинають діти, як правило, з 6 років.
 • Прийняття дітей до 1 класу загальноосвітніх навчальних закладів здійснюється на безконкурсній основі.
 • Тривалість навчального року в 1 класі загальноосвітнього навчального закладу становить 175 робочих днів (35 навчальних тижнів).
 • Навчальний план для учнів початкової школи, в т.ч. і для 1 класу розрахований на 5-денний робочий тиждень.
 • Тривалість канікул для 1 класу протягом навчального року не повинна бути меншою 30 календарних днів.
 • Тривалість уроку для учнів 1 класу становить 35 хвилин.
 • Домашні завдання учням першого класу не задаються.
 • Навчальні досягнення учнів 1 класу оцінюються вербально (словесно), застосовується формувальне оцінювання.

Пам’ятка батькам першокласників

 • Підтримайте в дитині його прагнення стати школярем. Ваша щира зацікавленість в його шкільних справах і турботах, серйозне ставлення до його перших досягнень і можливих труднощів допоможуть підтвердити значущість його нового положення і діяльності.
 • Обговоріть з дитиною ті правила і норми, з якими він зустрінеться в школі. Поясніть їх необхідність і доцільність.
 • Ваша дитина прийшла у школу вчитися. Може щось не відразу виходити, це природно.
 • Складіть разом з першокласником розпорядок дня, стежте за його дотриманням.
 • Підтримайте першокласника в його бажанні досягати успіху. Пам’ятайте, що похвала та емоційна підтримка здатні помітно підвищити інтелектуальні досягнення.
 • Якщо вас щось турбує в поведінці дитини, його навчальних справах, не соромтеся звертатися за порадою і консультацією до вчителя або шкільного психолога.
 • Читання – важливе заняття для школяра. Це міцний фундамент інтелектуального, морального, духовного розвитку дитини.
 • Не порівнюйте дитину з іншими дітьми. Порівнюйте її з такою, якою вона була вчора, чи , можливо, буде завтра.
 • Зі вступом до школи в житті вашого малюка з’явиться ще одна авторитетна людина – учитель. Поважайте думку першокласника про свого педагога.
 • Забезпечуйте всі можливості та умови для повноцінної гри. «Чим краще дитина грається, тим краще вона підготовлена до навчання в школі» Л.Виготський.

Оцінити підготовленість своєї дитини до школи батькам допоможе наступний тест.

Тест:

 • Чи готова дитина до школи ?
 • Чи хоче Ваша дитина йти до школи?
 • Чи думає Ваша дитина про те, що у школі вона багато дізнається й навчатися буде цікаво?
 • Чи може Ваша дитина самостійно сидіти над якоюсь справою, яка потребує зосередженості впродовж 30 хвилин (наприклад, збирати конструктор)?
 • Чи Ваша дитина у присутності незнайомих анітрохи не соромиться?
 • Чи вміє Ваша дитина складати розповіді за картинкою не коротші, ніж із п’яти речень?
 • Чи може Ваша дитина розповісти напам’ять кілька віршів?
 • Чи вміє Ваша дитина читати по складах або цілими словами?
 • Чи вміє Ваша дитина рахувати до 10 і назад?
 • Чи може вона розв’язувати прості задачі на віднімання й додавання одиниці?
 • Чи правильно, що Ваша дитина має тверду руку?
 • Чи любить вона малювати і розфарбовувати картинки?
 • Чи може Ваша дитина користуватися ножицями і клеєм (наприклад, робити аплікації)?
 • Чи може вона зібрати пазли з п’яти частин за хвилину?
 • Чи знає дитина назви диких і свійських тварин?
 • Чи може вона узагальнювати поняття (наприклад, назвати одним словом овочі: помідори, морква, цибуля)?
 • Чи любить Ваша дитина самостійно працювати – малювати, збирати мозаїку тощо?
 • Чи може вона розуміти і точно виконувати словесні інструкції?

Кожна позитивна відповідь оцінюється в 1 бал. Результати тестування залежать від кількості позитивних відповідей на запитання тесту. Отже, якщо їх:

15 – 18 – дитина готова йти до школи. Ви не дарма з нею працювали, а шкільні труднощі, якщо і виникнуть, можна легко подолати;

10 – 14 – ви на правильному шляху, дитина багато чого навчилася, а запитання, на які ви відповіли “ні”, підкажуть Вам, над чим іще потрібно попрацювати;

9 і менше – почитайте спеціальну літературу, постарайтеся приділяти більше часу заняттям з дитиною і зверніть увагу на те, чого вона не вміє.

Результати можуть Вас розчарувати. Але пам’ятайте, що всі ми – учні у школі життя. Дитина не народжується першокласником, готовність до школи – це комплекс здібностей, що піддаються корекції. Вправи, завдання, ігри, обрані Вами для розвитку дитини, легко і весело можна виконувати з мамою, татом, бабусею, старшим братом – з усіма, хто має вільний час і бажання навчатися разом з дитиною.

Кiлькiсть переглядiв: 229

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.