Шановні батьки!

Не залишайте поза увагою перебування дітей в інтернеті.

Наше спільне завдання - навчити дітей використовувати Інтернет правильно. Так само, як ми вчимо дітей безпеки в реальному житті - на вулиці та дорозі, необхідно навчити їх безпечній поведінці у віртуальному житті - в Інтернеті. Створіть у себе вдома територію безпечного Інтернету.

“Інтернет – це така ж реалія нашого життя, як телефон або телевізор. Далеко не всі українські батьки усвідомлюють, наскільки важливу роль відіграє Інтернет в житті їхніх дітей. Їм варто прийти до розуміння, що вони несуть таку ж відповідальність за поведінку своїх дітей в інтернеті, як і на вулиці або в метро. Інакше вони можуть зіткнутися із цілком реальними результатами віртуального спілкування”

Щороку все більше дітей користуються інтернетом, використовуючи доступ не лише з комп’ютера, а й з мобільних телефонів, що актуалізує проблему онлайн-безпеки дітей. За результатами спільного з Інститутом соціології НАН України дослідження «Знання та ставлення українців до питання безпеки дітей в інтернеті» з’ясувалося, що 78% батьків не знають про проблеми безпеки дітей в інтернеті. Близько 28% дітей готові переслати свої фотографії незнайомим людям, а побачивши в інтернеті рекламу алкоголю або тютюну, хоч раз пробували їх купити, 11%— намагалися купити наркотики. Крім того, 17% дітей без сумнівів погоджуються повідомити особисту інформацію про себе і свою сім’ю, 22% дітей періодично потрапляють на сайти для дорослих і лише у 18% випадків дорослі перевіряють, які сайти відвідувала дитина.

Онлайн-ризики для дітей:

· «дорослий» інезаконний контент: порнографія, азартні ігри, реклама тютюну іалкоголю;

· онлайн-насилля: заклики доасоціальної, суїцидальної поведінки, жорстокості, насильства, сексуальна експлуатація;

· розголошення особистої інформації, яка може бути використана проти дітей таїхсімей;короткі номери таплатні сервіси, які тарифікуються окремо тощо.

Зважаючи намасштаби питання онлайн-безпеки дітей, «Київстар», яквідповідальний оператор іпровайдер інтернет в2009 році ініціював програму «Безпека дітей вінтернеті».

Мета програми: Навчити дітей правилам онлайн-безпеки, сприяти створенню території безпечного інтернету для освіти тарозвитку.

Урамках програми «Київстар» приймає відповідальні бізнес-рішення, розробляє навчальні матеріали таактивно проводить інформаційну роботу серед дітей, вчителів табатьків зпояснення основних правил онлайн-безпеки.

Основні результати програми:

· Створено «білий список» рекомендованих дитячих сайтів;

· Видано посібник для батьків «Діти вінтернеті: якнавчити дітей безпеці увіртуальному світі»;

· Проведено інформаційну роботу серед понад 2000дітей, 4000 батьків та5000 вчителів повсій країні;

· Розроблено нову послугу компанії «Батьківський контроль», яка гарантує захист дітей від онлайн-загроз під час виходу вінтернет змобільного телефону.

Детальніше насторінці програми— www.online-bezpeka.kyivstar.ua

ПОРАДИ БАТЬКАМ

1.Будьте другом своїй дитині.Проявляйте зацікавленістьїї захопленнями і обговорюйте проблеми, що виникають.Якщо Ви зможете стати тією людиною, якому Ваша дитина довіряє, їй не доведеться шукати підтримки у віртуальних друзів.
2.Установіть комп’ютер в місці, доступному всім членам родини.Це значно полегшить контроль за його використанням.
3.Складіть правила безпечної поведінки в Інтернеті, в яких будуть перераховані вимоги, що стосуються користування Інтернетом, а також алгоритм дій дитини при зіткненні з небезпечним незнайомцем або сексуальним домаганням.
4.Напишіть ці правила на папері і прикріпіть біля комп’ютера!
5.Попросіть Вашу дитину нікому не повідомляти особисте: ім’я, вік, номер телефону, домашню адресу, номер школи.Поясніть, що не слід висилати свої фотографії людям, з якими вона познайомилась в Інтернеті.
6.Попросіть Вашу дитину відразу ж розповідати Вам про неприємні ситуації під час спілкування в Інтернеті, підкресливши, що Ви не будете сердитися, про що б вона не розповідала.
7.Переглядайте інформацію, що міститься в комп’ютері Вашої дитини.Це допоможе Вам контролювати її спілкування в мережі.Але пам’ятайте, що дитина може користуватися Інтернетом не тільки вдома, але і в школі, Інтернет-клубі, у друзів.
8.Нагадуйте дитині про те, що всі правила безпеки в Інтернеті залишаються в силі й тоді, коли вона користується комп’ютером і не вдома, наприклад в Інтернет–кафе чи у друзів.

Рекомендації для батьків, покликаних ознайомити дітей з загрозами Інтернету і привчити малят до безпечної роботи в ньому

1. Знайомство з Інтернетом слід починати досить рано, як тільки дитина проявить інтерес до комп'ютера. Якщо батьки не виступлять з ініціативою в цьому питанні, то дитина приступить до вивчення комп'ютера та Інтернету методом «наукового тику», що загрожує виникненням проблем.
2. На етапі знайомства з Інтернетом батькам потрібно провести ознайомчу бесіду, тобто не тільки показати, як користуватися Інтернетом, а й обговорити з дітьми, для чого він потрібен, коли буває корисний, яким функціоналом дитині можна користуватися. Важливо розповісти і про загрози та небезпеки Інтернету — у м'якій і доступній формі.
3. Необхідно встановити правила, що стосуються кількості часу, проведеного дитиною в мережі, і обговорити список сайтів, на які можна заходити, і список ігор, в які можна грати. У разі інтересу дитини до пошукових програмам, можна навчити його користуватися безпечними дитячими пошукачами.
4. Слід регулярно цікавитися тим, як дитина провела час в Інтернеті, чим займалася, на яких сайтах бувала, з ким спілкувалася. Важливо привчити малюка розповідати про будь-які моменти, що його турбують; заохочувати його задавати будь-які питання, які виникають в процесі роботи в мережі.
5. Необхідно наполегливо попереджати, фактично вселити дитині думку, що не все в Інтернеті — правда; що не всі люди говорять правду; що не на всіх сайтах правдива інформація; що не всі люди налаштовані доброзичливо. Коли дитина стане старшою, можна навчити його перевіряти інформацію, що здалася їй недостовірною, за допомогою пошуковиків.
6. Слід ненав'язливо спостерігати за дитиною після того, як вона освоїла Інтернет — чи не з'явилася залежність, чи не віддає вона перевагу роботі в Інтернеті, чи не проводить в мережі занадто багато часу. У разі виникнення підозр про Інтернет-залежність, рекомендується проконсультуватися з психологом.
7. Фахівці з безпечної праці дітей в мережі радять батькам знаходитися поряд з дитиною під час Інтернет-сеансів до того моменту, як малюкам виповниться 6-7 років.

Зупинимося на кількох технічних аспектах, пов'язаних з інформаційною безпекою дитини в Інтернеті. Для забезпечення безпеки дитини в мережі батькам необхідно:

— Попередньо встановити антивірусні програми;
— Налаштувати фільтри браузера;
— Самостійно зареєструвати дитину на цікавих йому сайтах і соц.мережах, уникаючи імен і посилань на стать і вік;
— Регулярно міняти паролі скрізь, де вони потрібні, — паролі від електронної пошти, електронних гаманців, особистих кабінетів тощо;
— Перевіряти списки контактів дитини в чатах і соціальних мережах;
— Переглядати історію / журнал інтернет-браузера — на яких сайтах побувала дитина під час роботи в мережі.
Для того щоб у дитини не виникли напруженість і підозрілість, пов'язані з загрозами, що виходять з Інтернету, бажано обговорювати цю тему обережно і доброзичливо. Корисними будуть різні презентації, відеоролики та дитячі віршики, які доступні батькам в мережі.
Кiлькiсть переглядiв: 264

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.