НМТ-2023: ЩО ПОТРІБНО ЗНАТИ ПРО РЕЄСТРАЦІЮ

3 квітня розпочнеться реєстрація для участі в цьогорічному національному мультипредметному тесті. Триватиме вона до 3 травня.

Український центр оцінювання якості освіти забезпечить її в безпаперовій формі. Аби створити персональні кабінети, вступникам потрібно буде скористатися спеціальним сервісом, розміщенимна нашомувебсайті.Ця функція активується одночасно з початком реєстрації.

/Files/images/Osnovna-sesiya-7-1536x608.png

Щоб зареєструватися для участі в НМТ, потенційному вступнику потрібно самостійностворити персональний кабінет на вебсайті Українського центру оцінювання якості освіти та виконати в ньому такі дії:

  • унести особисті дані й інформацію щодо участі в НМТ;
  • завантажити в електронній формі сканкопії та/або фотокопії реєстраційних документів;
  • підтвердити бажання взяти участь у НМТ;
  • надіслати внесену інформацію та копії документів на обробку до регіонального центру;
  • сформувати Сертифікат НМТ 2023 року.

Копії яких документів знадобляться для реєстрації? Ось перелік:

  1. паспортний документ або інший документ, що посвідчує особу,на підставі якого здійснюється реєстрація для участі в НМТ;
  2. документ, що підтверджує інформацію про освіту:довідка з місця навчання, яка підтверджує, що особа завершує здобуття повної загальної середньої освіти у 2023 році(для цьогорічних випускників),або свідоцтво про повну загальну середню освіту(для випускників минулих років);
  3. документ, що підтверджує внесену інформацію про реєстраційний номер облікової картки платника податків (РНОКПП): картка платника податків або паспорт громадянина України, до якого внесено дані про РНОКПП.

/Files/images/pasport-1-1024x576.png

За потреби додати копії:

  • свідоцтва про зміну імені, та/або свідоцтва про шлюб, та/або свідоцтва про розірвання шлюбу(для осіб, у документах яких є розбіжності в персональних даних);
  • медичноговисновкупро створення особливих (спеціальних) умов для проходження зовнішнього оцінювання за формою первинної облікової документації № 086-3/о «Медичний висновок про створення особливих (спеціальних) умов для проходження зовнішнього незалежного оцінювання», затвердженою наказом Міністерства освіти і науки України, Міністерства охорони здоров’я України від 29 серпня 2016 року № 1027/900(для осіб з особливими освітніми потребами);
  • нотаріально засвідченого перекладу українською мовою документів, наданих для реєстрації(для осіб, які подають документи, оформлені іноземною мовою);
  • документа, що підтверджує причину невнесення інформації про РНОКПП;
  • документа, що підтверджує причину, яка унеможливлює участь в основних сесіях НМТ.

Важливо!Кожна копія документа, яку потенційний учасник НМТ буде завантажувати в персональному кабінеті, повинна бути сканованою або сфотографованою копією його оригіналу у вигляді окремого файла у форматі .png або .jpg розміром не більше 1 Мб; зображення повинно бути чітким та повнорозмірним (без обрізань сторін документа); текст на зображенні має бути розбірливим і вільно читатися.

Також під час реєстрації вступник матиме змогу вибрати предмет додаткового блоку. А ще населений пункт в Україні або за кордоном, де він перебуватиме в дні проведення НМТ–цю інформацію буде використано для розподілу учасників за тимчасовими екзаменаційними центрами.

Зважте на те, що навчальні предмети, які увійшли до основного блоку НМТ, – українська мова та математика, – будуть автоматично зазначені в сервісі реєстрації, тож вступникові потрібно буде вибрати із запропонованого переліку лише один із предметів другого блоку НМТ. Вибрати кілька предметів додаткового блоку не можна, адже НМТ буде цілісним (складатиметься з двох блоків, до яких входитиме три предмети), відтак реєстрація для проходження тестування з меншої або більшої кількості предметів неможлива.

Після надсилання інформації на обробку до 7 травня в персональному кабінеті можна буде вносити зміни до інформації про:

  • назву навчального предмета додаткового блоку, з якого вступник бажає пройти тестування;
  • населений пункт в Україні або за кордоном, де він перебуватиме в дні проведення НМТ;
  • потребу в проходженні НМТ під час додаткових сесій.

Підтвердженням факту реєстрації для участі в НМТ є Сертифікат.Його вступник матиме змогу сформувати у своєму персональному кабінетів разі підтвердження регіональним центром реєстраціївступника для участі в НМТ. Ця функція стане доступною не пізніше ніж через сім календарних днів із дня надсилання інформації на обробку.

Інформація про складники національного мультипредметного тесту:

математика

Замість традиційного ЗНО лише у 2022 році випускники складатимутьнаціональний мультипредметний тест(НМТ), якийпроводитимуть у комп’ютерному форматі. Це випробування міститиме три блоки завдань:

  • з української мови,
  • з математики та
  • з історії України.

У цій публікації ми повідомимо прозміст, структуру й оцінювання блоку НМТ з математики. Невдовзі підготуємо такий матеріал про блок з історії України, а вже наприкінці квітня ви зможете ознайомитися здемонстраційним варіантом НМТ. Якщо ви ще не ознайомилися з матеріалами про тестування з української мови, перегляньте їхтут.

Яким буде зміст завдань блоку НМТ з математики?

Зміст завдань блоку НМТ з математики буде відповідатичинній програмі ЗНО з математики. Ця програма охоплює всі теми з алгебри й геометрії, які вивчалися у шкільному курсі, а саме:

  • «Числа і вирази»;
  • «Рівняння, нерівності і їх системи»;
  • «Функції»;
  • «Ймовірність випадкової події, вибіркові характеристики (середнє значення), аналіз діаграм та графіків»;
  • «Планіметрія»;
  • «Стереометрія».

Яка структура блоку НМТ з математики?

Усього в блоці НМТ з математики буде20 завдань, з-поміж яких:

  • 14 завдань з вибором однієї правильної відповіді з п’яти запропонованих варіантів;
  • 4 завдання на встановлення відповідності (потрібно встановити по 3 «логічні пари»);
  • 2 завдання відкритої форми з короткою відповіддю (неструктуровані завдання).

Зверніть увагу, що в блоці НМТ з математикине буде завдань відкритої форми з розгорнутою відповіддю.

Як будуть оцінювати завдання блоку НМТ з математики?

Завдання з математики буде оцінено відповідно до схеми нарахування балів, застосовуваної в ЗНО. Тобтопо 1 тестовому балу буде нарахованоза кожну правильну відповідь на завданняз вибором однієї правильної відповіді, по 1 тестовому балу за кожну правильно визначену логічну пару в завданнях на встановлення відповідності та по 2 бали за кожну правильну коротку відповідь. Отже, за виконання завдань блоку НМТ з математики можна отримати від0 до 30 балів.

Свій результат (тобто кількість набраних балів за правильно виконані завдання) ви знатимете після виконання блоків НМТ. Пізніше результат кожного блоку буде також переведено в шкалу 100–200 балів. Для отримання результату за шкалою 100–200 достатньо буде набрати хоча б один тестовий бал.

Чи до снаги розв’язати завдання тим, хто вивчав математику на рівні стандарту?

Так. Завдання з математики зможуть розв’язати не лише ті, хто вивчав математику на профільному рівні, а й ті, хто вивчав її на рівні стандарту. Адже здебільшого завдання відповідають саме програмі рівня стандарту. До того ж кожному учаснику тестування буде надана можливість скористатися надрукованими довідковими матеріалами, із якими пропонуємо ознайомитися заздалегідь (тут).

Для розв’язання завдань з математики упродовж тестування можна буде скористатися чернеткою.

Як підготуватися до виконання завдань блоку НМТ з математики?

Передусім, безперечно, варто продовжувати ретельно працювати над шкільною програмою з математики, відвідуючи онлайн або офлайн уроки, які проводять ваші вчителі, або урокиВсеукраїнської школи онлайн. А для самостійного тренування доречно використовувати:

  • тести минулих років, розміщені в розділі«Підготовка. Тести минулих років», де обирайте закладки«Математика» та«Математика (завдання стандарту)»;
  • відеороз’яснення до завдань ЗНО минулих років:Пробне ЗНО-2020;Пробне ЗНО-2021 (відео №1;відео №2;відео №3;відео №4);Підготовка до ЗНО-2021;Підготовка до ЗНО-2022;
  • короткі тематичні тести вонлайн-тестувальникуз математики на сайті Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти;
  • шкільні підручники, посібники для підготовки до ЗНО;
  • інші ресурси, які допоможуть повторити математичні теми, а також призвичаїтися до роботи в середовищі онлайн-тестувальників.

*СКЛАДНИКИ НАЦІОНАЛЬНОГО МУЛЬТИПРЕДМЕТНОГО ТЕСТУ: УКРАЇНСЬКА МОВА*

У межах вступної кампанії 2022 року передбачено проведення національного мультипредметного тестування (НМТ), яке проводитимуть у комп’ютерному форматі. Це випробування міститиме три блоки завдань:

з української мови,

з математики та

з історії України.

У цій публікації ми повідомимо про зміст, структуру й оцінювання блоку НМТ з *української мови*. Упродовж наступних двох тижнів підготуємо такі ж матеріали про блоки з математики та історії України, а вже наприкінці квітня ви зможете ознайомитися з демонстраційним варіантом НМТ.

Яким буде зміст завдань блоку НМТ з української мови?

Зміст завдань блоку НМТ з української мови буде відповідати чинній програмі ЗНО з української мови. Зверніть увагу, що у відповідній програмі вас має цікавити лише та частина, що стосується української мови. Ця частина охоплює всі мовні теми, вивчення яких передбачено в шкільному курсі української мови, а саме теми:

«Фонетика. Графіка. Орфоепія. Орфографія»;

«Лексикологія. Фразеологія»;

«Будова слова. Словотвір»;

«Морфологія»;

«Синтаксис»;

«Стилістика»;

«Розвиток мовлення».

Питома вага до того чи того розділу мовознавства в змісті блоку НМТ з української мови загалом відповідає тому, що характеризує зміст тестів ЗНО з української мови. Щоправда, розділам «Стилістика» та «Розвиток мовлення» приділено дещо менше уваги з огляду на комп’ютерний формат тестування, який, зокрема, унеможливлює використання завдань на надання письмової розгорнутої чи короткої відповідей.

Яка структура блоку НМТ з української мови?

Усього в блоці НМТ з української мови буде *20 завдань*, з-поміж яких:

*15 завдань з вибором однієї правильної відповіді з чотирьох або п’яти варіантів;

5 завдань на встановлення відповідності (потрібно встановити по 4 «логічні пари»).*

Зверніть увагу, що в блоці НМТ з української мови не буде завдань, які передбачають надання письмової розгорнутої чи короткої відповідей, як не буде й завдань з української літератури.

Як будуть оцінювати завдання блоку НМТ з української мови?

Завдання з української мови буде оцінено відповідно до схеми нарахування балів, застосовуваної в ЗНО. Тобто по 1 тестовому балу буде нараховано за кожну правильну відповідь на завдання з вибором однієї правильної відповіді та по 1 тестовому балу за кожну правильно визначену логічну пару в завданнях на встановлення відповідності. Отже, за виконання завдань блоку НМТ з української мови можна отримати від 0 до 35 балів.

Свій результат (тобто кількість набраних балів за правильно виконані завдання) ви знатимете після виконання блоків НМТ. Пізніше результат кожного блоку буде також переведено в шкалу 100-200 балів. Для отримання результату за шкалою 100-200 достатньо буде набрати хоча б один тестовий бал.

Як підготуватися до виконання завдань блоку НМТ з української мови?

Передусім, безперечно, варто продовжувати ретельно працювати над шкільною програмою з української мови, відвідуючи онлайн або офлайн уроки, які проводять ваші вчителі, або уроки Всеукраїнської школи онлайн. А для самостійного тренування доречно використовувати:

**тести минулих років, розміщені в розділі «Підготовка. Тести минулих років», де обирайте закладки «Українська мова і література» та «Українська мова»;

відеороз’яснення до завдань ЗНО минулих років: Пробне ЗНО-2020; Пробне ЗНО-2021(відео №2, відео №3); Підготовка до ЗНО-2021;

короткі тематичні тести в онлайн-тестувальнику з української мови на сайті Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти;

інші ресурси, які допоможуть повторити мовні теми, а також призвичаїтися до роботи в середовищі онлайн-тестувальників.**

ТРЕНУВАЛЬНЕ ОНЛАЙНОВЕ ТЕСТУВАННЯ підготовка до ЗНО


ВАЖЛИВА ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ ВСТУПНИКІВ І КЕРІВНИКІВ ЗАКЛАДІВ ОСВІТИ


ОСОБЛИВОСТІ ВСТУПНОЇ КАМПАНІЇ 2022 РОКУ


ЗНО 2022

НаказомМіністерства освіти і науки України від 5 травня 2021 року №498 урегулювано проведення зовнішнього незалежного оцінювання 2022 року. Відповідно до наказукожен зареєстрований учасник має право за рахунок коштів державного бюджету пройти тести щонайбільшез п’яти навчальних предметів.

Загалом зовнішнє незалежне оцінювання відбуватиметься з тринадцяти навчальних предметів

Якщо учасник / учасниця бажатимескласти більше п’яти навчальних предметів, він / вона зможе зробити цеза кошти фізичних і юридичних осіб.Вартість складання додаткових навчальних предметів відрізнятиметься залежно від того, чи є у сертифікаційних роботах завдання відкритої форми з розгорнутою відповіддю, адже такі завдання перевіряють екзаменатори, чию працю потрібно оплатити. Так, у 2022 році, щоб додатково скласти одну з іноземних мов (англійську, німецьку, іспанську або французьку) потрібно буде сплатити789 грн, вартість складання інших навчальних предметів (історія України, географія, фізика, хімія чи біологія) становитиме354грн.

Зміст сертифікаційних робіт відповідатимепрограмамзовнішнього незалежного оцінювання, затвердженимнаказами Міністерства освіти і науки України від 26 червня 2018 року №696, від 20 грудня 2018 року №1426, від 04 грудня 2019 року №1513.

Переклад завдань сертифікаційних робіт з історії України, математики (завдання рівня стандарту), математики, біології, географії, фізики, хімії здійснюватиметься кримськотатарською, молдовською, польською, російською, румунською та угорською мовами.

Результати зовнішнього оцінювання із чотирьох навчальних предметів зараховуються як результати державної підсумкової атестації (за шкалою 1–12 балів) за освітній рівень повної загальної середньої освітидля учнів (слухачів, студентів) закладів загальної середньої освіти, професійної (професійно-технічної), вищої освіти, які в 2022 році завершують здобуття повної загальної середньої освіти:

  • українська мова (усі завдання сертифікаційної роботи) або української мова і література (субтест “Атестаційні завдання”);
  • математика (за підсумками виконання сертифікаційної роботи з: математики (завдання рівня стандарту) або завдань субтесту “Атестаційні завдання з математики” (для здобувачів освіти, які вивчали математику на рівні стандарту); математики (для здобувачів освіти, які вивчали математику на профільному рівні));
  • історія України (субтест “Історія України 1914 р. – початок XXI століття”) або іноземна мова – за вибором здобувача освіти;
  • один з навчальних предметів (історія України, біологія, географія, фізика, хімія, англійська мова, іспанська мова, німецька мова, французька мова).

Учням, які виберуть для проходження державної підсумкової атестації математику та/або іноземну мову, оцінка ДПА (за шкалою 1–12 балів) буде визначатися залежно від рівня, на якому вони цей навчальний предмет вивчали:

  • для тих, хто вивчав математику та/або іноземну мову на профільному рівні, оцінкою за ДПА буде результат виконання завдань рівня стандарту та профільного рівня;
  • для тих, хто вивчав математику та/або іноземну мову на рівні стандарту, оцінкою за ДПА буде результат виконання завдань рівня стандарту.



Інформація щодо ЗНО-2021

ЗНО - 2021


Визначено терміни проведення ЗНО-2021

НаказомМіністерства освіти і науки України від 30 вересня 2020 року № 1210 затверджено календарний план підготовки та проведення зовнішнього незалежного оцінювання 2021 року.

Відповідно до наказу реєстрація осіб для участі у зовнішньому незалежному оцінюванні триватимез 1 лютого до 5 березня 2021 року.Керівники закладів освіти зможуть зареєструвати учнів (слухачів, студентів) для проходження ДПА у формі ЗНОдо 1 березня 2021 року.

Із30 квітня 2021 рокузареєстровані учасники зможуть завантажити зі своїх інформаційних сторінок запрошення-перепустки, де буде зазначено час і місце проведення тестувань.

Основна сесія зовнішнього незалежного оцінювання почнеться21 травнятестуваннямз хіміїі завершиться15червнятестуваннямз географії. Тестування з іспанської, німецької, французької мов відбудуться24 травня, з англійської мови –25 травня, з математики –28 травня, з української мови, української мови і літератури –1червня, з історії України –4 червня, з фізики –7 червня, з біології –10 червня.

Інформацію про результати основної сесії зовнішнього незалежного оцінювання з усіх навчальних предметів буде розміщено на інформаційних сторінках учасників тестування до30 червня 2021 року.

Також повідомляємо, що зміст сертифікаційних робіт відповідатимепрограмамзовнішнього незалежного оцінювання, затвердженим наказами Міністерства освіти і науки України від 26 червня 2018 року №696, від 20 грудня 2018 року №1426, від 04 грудня 2019 року №1513.


Нагадуємо, що з 05.01.2021 розпочинається реєстрація на участь у Пробному зовнішньому незалежному оцінюванні 2021.

Зареєстуватись на пробне ЗНО 2021 можна на сайті ЛРЦОЯО - http://lv.testportal.gov.ua до 19.01.2021.

Про процедуру реєстрації на участь у пробному тестуванні

Особливості ЗНО -2021 з української: роз'яснення УЦОЯО

Особливості ЗНО - 2021 з математики: роз'яснення УЦОЯО

Пробне ЗНО у 2021 році

Термін проведення ЗНО -2021


Працівники Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти підготували три короткі відео про ЗНО-2021.

Переглянути їх можна за посиланнями:

  1. https://bit.ly/36PiWeH - особливості формату ЗНО-2021;
  2. https://bit.ly/3ovCivb - особливості ЗНО з української мови і літератури у 2021 році;
  3. https://bit.ly/3gl7Bpv - особливості ЗНО/ДПА з математики у 2021 році.
Вкладення
Кiлькiсть переглядiв: 525

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.